شهردار تبریز، از آغاز عملیات مسیرگشایی امتداد خیابان ارتش و انتقال پادگان خبر داد و گفت: انتقال پادگان‌ها از مرکز شهر، در راستای تدابیر مقام معظم رهبری صورت می‌گیرد و پادگان تبریز، از نخستین طرح‌های مربوط به این دستورالعمل است.

77

به گزارش شهریارنیوز، دکتر ایرج شهین باهر، خاطرنشان کرد: اضافه‌شدن فضای مشجر و درختان قدیمی پادگان ارتش به وسعت ۱۰ هکتاری نقش تحول آفرین در تقویت نشاط و توسعه فضاهای تفریحی در محدوده مرکزی شهر خواهد داشت.

وی اضافه کرد: طبق مذاکرات صورت‌گرفته با مسئولین ارشد ارتش، زمین‌های مقرر، از سوی ارتش تحویل شهرداری منطقه ۳ خواهد شد و تسریع در این روند، موجب شتاب در برنامه‌های توسعه فضای سبز در مرکز شهر و بازگشایی امتداد ارتش به کمربندی میانی و همچنین تعیین تکلیف اراضی میدان تیر ارتش می شود.

شهین‌باهر اظهار داشت: با اجرای امتداد ارتش به کمربندی میانی، شاهد شکل‌گیری محور مهم شمال به جنوب در هسته ی مرکز شهر تبریز خواهیم بود و مطالبه دیرینه شهروندان تبریزی با آغاز عملیات انتقال پادگان ارتش و آغاز عملیات مسیرگشایی امتداد خیابان ارتش محقق می‌شود.

شهردار تبریز کاهش حجم ترافیک در محدوده کمربندی را از دیگر تاثیرات این طرح خواند.

وی با بیان این که حل مشکلات اراضی میدان تیر ارتش شامل کاربری های عمومی، فرهنگی، مسکونی، تجاری و خدماتی خواهد بود، یادآور شد: طبق مصوبه کمیسیون ماده ۵ و مصالحه‌ای که با مسئولان محترم ارتش صورت گرفته است، با انتقال پادگان تبریز به بیرون از شهر، ۱۰ هکتار از فضای این پادگان قدیمی به احداث فضای سبز اختصاص خواهد یافت.

گفتنی است عملیات اجرایی امتداد ارتش جنوبی  به کمربند میانی از داخل پادگان فردا با حضور حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و استاندار آذربایجان‌شرقی، شهردار تبریز و جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران شهری راس ساعت ۱۳ فردا ۱۹بهمن آغاز خواهد شد.

Print Friendly